გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის თემა: თანამედროვე ტექნოლოგიები დადებითი და უარყოფითი მხარეები და მასთან დაკავშირებული ლექსიკის შესწავლა .გრამატიკა ზედსართავი სახელები .
კლასი: საშუალო საფეხური,9 კლასი
საგანი: ინგლისური ენა
მასწავლებელი: ინგაკახაძე
მოსწავლეთა
რაოდენობა: 7
გაკვეთილის
მიზანი: მოსწავლეები შეძლებენ: გასცენ კითხვებზე პასუხები თემის ირგვლივ, წაიკითხონ ,მოისმინონ და გადათარგმნონ მოცემული ტექსტი და სწორად შეუსაბამონ ლექსიკას - გრამატიკა , დისკუსია გამaრთონ,დაწერონ მათი შეხედულება ტექნოლოგიების შესახებ.
გაკვეთილის მიმართულება: მოსწავლეები შეძლებენ უკვე ნასწავლი მასალის პრაქტიკაში გამოყენებას
ინდიკატორები: უცხ.დ.1.1 მოსწავლეს შეუძლია მასწავლებლის მითითებების გაგება
უცხ.დ.1.2 მოსწავლეს შეუძლია მინი-დიალოგის გაგება
უცხ.დ.1.6 მოსწავლეს შეუძლია სიტყვების წინადადებების გაშიფვრა-წაკითხვა
უცხ.დ.1.13 მოსწავლე აქტიურადაა ჩართული სასწავლო პროცესში
წინარე ცოდნა: გაიხსენოს ნასწავლი სიტყვები და გრამატიკა,მოიყვანონ მაგალითები რეალური სიტუაციებიდან,ისაუბრონ ,გამართონ დისკუსია გამოიყენონ ნასწავლი ზედსართავები .
შეფასება:
რესურსები: სახელმძღვანელოები,ფლეშქარდები, კომპიუტერი, ვიდეო
გაკვეთილის მსვლელობა(დრო): ● საორგანიზაციო საკითხები და ჯგუფებად დაყოფა(2წუთი)
● გონებრივი იერიში(8წთ)
კითხვა პასუხის საშუალებით საკუთარი აზრის გამოხატვა და დაფიქსირება.
● ჯგუფებში მუშაობა:(5 წთ)
ჯგუფის ერთი წევრი კითხულობს ტექსტიდან წინადადებას,ხოლო მე-2 ჯგუფის წევრი თარგმნის ქართულად. სულ კითხულობენ და თარგმნიან ტექსტს .მოსწავლეებს უწესებს დროს ტექსტიდან ამოიწერონ უცნობი ზედსართავები და დაფაზე .უთარგმნის მათ
.მოსწავლეები უყურებენ ვიდეოს მობილურ ტელეფონზე მიჯაჭვული ადამიანების შესახებ,რომლებსაც ავიწყდებათ რეალური ცხოვრება და არიან ჩაკეტილები .ვიდეოს ჩვენების შემდეგ ჯგუფები ცალ-ცალკე იმსჯელებენ მოცემული მინი ფილმის შესახებ.აკეთებენ თავიანთი მოსაზრების პრეზენტაციას
● მასწავლებელი უსვამს კითხვებს მთელ კლასს(10წთ)
--- are they happy?
-
--are they boring or nervous?
---are they isolated?and so on
მოსწავლეები წერენ თავიანთ მოსაზრებას ,ესსეს სახით .ჯერ თვითონ უფასებენ ერთმანეთს ხოლო შემდეგ მასწავლებელი აფასებს (10)
● შეფასება
წინასწარ შედგენილი რუბრიკის გამოყენებით გამოყენებით:(10წთ)
ჯგუფებს ვთხოვ გამოავლინონ საუკეთესო პრეზენტაცია რომელი ჯგუფის იყო .შემდეგ გავაანალიზებ შეცდომებს თუ რა არის კარგი და რა არის გამოსასწორებელი ვაძლევ დადებით უკუკავშირს ვაფასებ ქულითაც .
ვტხოვ მოსწავლეებს სახლში დაწერონ უკეთესი ესსე გააკეტონ პრეზენტაცია და წარმოადგინონ შემდეგ გაკვეთილზე გაითვალისწინონ შეცდომები და გამოიყენონ შესაბამისი გრამატიკა.
გაკვეთილის თემა: თანამედროვე ტექნოლოგიები დადებითი და უარყოფითი მხარეები და მასთან დაკავშირებული ლექსიკის შესწავლა .გრამატიკა ზედსართავი სახელები .
კლასი: საშუალო საფეხური,9 კლასი
საგანი: ინგლისური ენა
მასწავლებელი: ინგაკახაძე
მოსწავლეთა
რაოდენობა: 7
გაკვეთილის
მიზანი: მოსწავლეები შეძლებენ: გასცენ კითხვებზე პასუხები თემის ირგვლივ, წაიკითხონ ,მოისმინონ და გადათარგმნონ მოცემული ტექსტი და სწორად შეუსაბამონ ლექსიკას - გრამატიკა , დისკუსია გამaრთონ,დაწერონ მათი შეხედულება ტექნოლოგიების შესახებ.
გაკვეთილის მიმართულება: მოსწავლეები შეძლებენ უკვე ნასწავლი მასალის პრაქტიკაში გამოყენებას
ინდიკატორები: უცხ.დ.1.1 მოსწავლეს შეუძლია მასწავლებლის მითითებების გაგება
უცხ.დ.1.2 მოსწავლეს შეუძლია მინი-დიალოგის გაგება
უცხ.დ.1.6 მოსწავლეს შეუძლია სიტყვების წინადადებების გაშიფვრა-წაკითხვა
უცხ.დ.1.13 მოსწავლე აქტიურადაა ჩართული სასწავლო პროცესში
წინარე ცოდნა: გაიხსენოს ნასწავლი სიტყვები და გრამატიკა,მოიყვანონ მაგალითები რეალური სიტუაციებიდან,ისაუბრონ ,გამართონ დისკუსია გამოიყენონ ნასწავლი ზედსართავები .
შეფასება:
რესურსები: სახელმძღვანელოები,ფლეშქარდები, კომპიუტერი, ვიდეო
გაკვეთილის მსვლელობა(დრო): ● საორგანიზაციო საკითხები და ჯგუფებად დაყოფა(2წუთი)
● გონებრივი იერიში(8წთ)
კითხვა პასუხის საშუალებით საკუთარი აზრის გამოხატვა და დაფიქსირება.
● ჯგუფებში მუშაობა:(5 წთ)
ჯგუფის ერთი წევრი კითხულობს ტექსტიდან წინადადებას,ხოლო მე-2 ჯგუფის წევრი თარგმნის ქართულად. სულ კითხულობენ და თარგმნიან ტექსტს .მოსწავლეებს უწესებს დროს ტექსტიდან ამოიწერონ უცნობი ზედსართავები და დაფაზე .უთარგმნის მათ
.მოსწავლეები უყურებენ ვიდეოს მობილურ ტელეფონზე მიჯაჭვული ადამიანების შესახებ,რომლებსაც ავიწყდებათ რეალური ცხოვრება და არიან ჩაკეტილები .ვიდეოს ჩვენების შემდეგ ჯგუფები ცალ-ცალკე იმსჯელებენ მოცემული მინი ფილმის შესახებ.აკეთებენ თავიანთი მოსაზრების პრეზენტაციას
● მასწავლებელი უსვამს კითხვებს მთელ კლასს(10წთ)
--- are they happy?
-
--are they boring or nervous?
---are they isolated?and so on
მოსწავლეები წერენ თავიანთ მოსაზრებას ,ესსეს სახით .ჯერ თვითონ უფასებენ ერთმანეთს ხოლო შემდეგ მასწავლებელი აფასებს (10)
● შეფასება
წინასწარ შედგენილი რუბრიკის გამოყენებით გამოყენებით:(10წთ)
ჯგუფებს ვთხოვ გამოავლინონ საუკეთესო პრეზენტაცია რომელი ჯგუფის იყო .შემდეგ გავაანალიზებ შეცდომებს თუ რა არის კარგი და რა არის გამოსასწორებელი ვაძლევ დადებით უკუკავშირს ვაფასებ ქულითაც .
ვტხოვ მოსწავლეებს სახლში დაწერონ უკეთესი ესსე გააკეტონ პრეზენტაცია და წარმოადგინონ შემდეგ გაკვეთილზე გაითვალისწინონ შეცდომები და გამოიყენონ შესაბამისი გრამატიკა.




Комментариев нет:
Отправить комментарий